بهینه سازی سرمایش کولر گازی

بهینه سازی سرمایش کولر گازی

بهینه سازی سرمایش کولر گازی

بهینه سازی سرمایش کولر گازی هر ساله موجب صرفه جویی و بالا رفتن میزان بهر وری کولر گازی خواهد شد. و روشی مناسب برای جلوگیری از نشت گاز مبرد و حفظ محیط زیست می باشد. با استفاده از تکنیک های زیر می توانید با کمترین هزینه سیستم تهویه مطبوع خود را بهینه کنید. و از هوایی مطلوب و خنک و با صرفه جویی در مصرف انرژی برخوردار شوید:

ترموستات را بهینه کنید

قابلیت اندازه گیری دمای اتاق یکی از اساسی ترین ویژگی های کولر گازی  است. برای اینکه ترموستات به درستی کار کند، باید بهینه سازی شود تا اطمینان حاصل شود که نمایش دقیقی از دمای کلی اتاق ارائه می دهد. اولین نکته برای انجام این کار این است که آن را دور از اجسامی که گرما ساطع می کنند قرار دهید زیرا این کار می تواند به شدت بر سنسور و قابلیت تشخیص آن تأثیر بگذارد. چرا که با این حالت سنسور نمی تواند به درستی کار کند و سبب می شود کولر گازی همواره در حال کار کرد باشد. بنابراین ترموستات باید در جایی قرار گیرد که خوانش میانگین دقیق دمای اتاق را به درستی انجام دهد.

سرویس و نگهداری برای بهینه سازی سرمایش کولر گازی

شما باید برای بررسی منظم دستگاه خود نیاز به برنامه ریزی دقیق دارید. چرا که با این کار می توان همواره کارکرد کولر گازی را بهبود بخشید. تعمیر و نگهداری درست تهویه مطبوع اطمینان حاصل می کند که هر گونه نقص در دستگاه برطرف شده و دستگاه بتواند به خوبی کار کند. تعداد دفعاتی که کولر گازی شما نیاز به بررسی و سرویس دارد بر اساس استفاده متفاوت است. همچنین بهتر است به طور منظم یک زمان خاص را برای تمیز کردن فضای داخلی واحد در نظر بگیرید.تمیز کردن منظم کولر گازی جریان هوا را صاف نگه می دارد و منجر به سرعت ثابت هوای خنک و تمیز می شود. اگر دستگاه شما برای مدت طولانی تمیز نشده است، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و مواد شوینده برای تمیز کردن کامل قطعات تهویه مطبوع و بازیابی بهترین عملکرد آن توصیه می شود.و با این کار می توانید یک جریان هوای مطلوب و مطبوع را داشته باشید.

عایق کاری درست برای بهینه سازی سرمایش کولر گازی

یکی از دلایلی که سبب می شود میزان کارکرد کولر گازی بالا رود. عدم عایق بندی مناسب خانه و محل مورد نظر است. عایق کاری سبب حفظ هوای خنک و جلوگیری از ورود گرما به داخل اتاق است. که در این حالت سبب می شود کولر گازی با بهترین حالت و مصرف انرژی پایین تر محل مورد نظر را خنک نماید. در نتیجه تا جایی که ممکن است از پنجره های دو جداره و دیوارهایی با عایق مناسب استفاده نمایید.پ

کولر گازی را در حالت خودکار قرار دهید

اغلب افراد برای خنک کردن محیط خود یک برنامه ی سنگین را به کولر گازی خود می دهند. و بدین صورت میزان مصرف برق و انرژی را تا میزان بسیار زیادی بالا می برند. یکی از راه های کاهش مصرف انرژی این است که سیستم تهویه مطبوع خود را به گونه ای خودکار کنید که در شرایط بهینه کار کند و دما را بر اساس محیط تنظیم کند. و هنگامی که از محل خارج می شوید، دسگاه را خاموش کرده و اجازه دهید موتور آن خنک شود. از آنجایی که خاموش کردن دستگاه منجر به تجمع هوای گرم در اتاق می شود، بستن تمام پنجره ها و پرده ها ممکن است به حفظ هوای سرد در داخل کمک کند.

مطمئن شوید که هوا به طور مطلوب جریان دارد

برای اینکه سیستم تهویه مطبوع شما بر اساس محیط شما عملکرد مطلوبی داشته باشد، باید اطمینان حاصل کنید که هوا به طور موثر در تمام اتاق گردش می کند. این را می توان با خلاص شدن از شر موانعی مانند مبلمان بزرگ که بر سر راه دستگاه قرار می گیرند، بهبود بخشید. این جریان هوا را در اطراف اتاق تسهیل می کند به طوری که تمام گوشه ها می توانند به طور موثر خنک شوند.

ارسال دیدگاه