5 نکته برای نصب کولر گازی

5 نکته برای نصب کولر گازی

5 نکته برای نصب کولر گازی

فرآیند خنک سازی در کولر گازی بدین صورت است. که در آن گرما و رطوبت موجود در هوا حذف می شود. و به جای آن هوای خنک با یک جریان مطلوب در فضا به گردش در می آورد. اگر چه هوای خنک کولر گازی یکی از لذت بخش ترین حالتها در گرمای طاقت فرسای تابستان است. اما نصب یک کولر گازی برای اولین بار ممکن است چالش برانگیز باشد. در نتیجه، نصب تهویه مطبوع باید توسط یک تکنسین معتبر انجام شود. با این حال، باید بررسی کنید که فضای شما برای نصب دستگاه تهویه مطبوع مناسب است یا خیر. در صورتی که خانه یا محل کار شما برای نصب تهویه مطبوع بهینه نشده باشد. ممکن است لازم باشد تنظیماتی انجام شود تا امکان نصب ان فراهم شود. در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که باید هنگام نصب اولین کولر گازی خود به آنها توجه کنید.

1. اتاق شما باید مهر موم باشد

از آنجایی که سیستم تهویه مطبوع هوا را خنک می کند و آن را به فضای داخلی ساختمان پرتاب می کند، اگر هوای سرد دائماً به بیرون از فضای ساختمان نشت کند، در واقع کارایی سیستم را پایین آورده و به نحوی آن را ناکارآمد خواهد کرد. هنگامی که هوای سرد در فضای داخلی ساختمان باقی نمی ماند، کولر گازی باید بیشتر از آنچه لازم است کار کند تا فضا را در دمای مطلوب نگه دارد.

به این ترتیب، اتاق باید تا حد زیادی مهر و موم شود. برای انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که همه درها و پنجره ها به طور کامل بسته هستند. و در صورت لزوم، می توانید بخش هایی از ساختمان خود را که ممکن است موجب هدر رفت هوای خنک شوند، به عنوان مثال، دیوارها و پنجره ها، در ها و … را عایق بندی کنید. عایق می تواند به شکل ورق های عایق مخصوص باشد و یااینکه می توانید از پرده های ضخیم برای پنجره های خود استفاده کنید.

2. الزامات نصب یونیت داخلی را بررسی کنید

از آنجایی که کولر های گازی سازه های الحاقی بسیار سنگینی هستند، سازه ها باید به اندازه کافی مستحکم باشند تا واحد تهویه مطبوع را نگه دارند. بنابراین، قسمت هواساز کولر های گازی را فقط می توان بر روی دیوارهای ساختمانی محکم نصب کرد.و برای نصب هر نوع کولر گازی سعی کنید از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید. اما باید گفت که برای کولر گازی پنجره ای بدون کمک متخصص می توان آن را نصب کرد. مهم ترین نکته ای که برای نصب کولر گازی پنجره ای باید به آن توجه کنید اندازه پنجره شما است که متناسب با آن باشد.

3. پیش نیازهای نصب کندانسور را بررسی کنید

کولر های گازی دو تیکه علاوه بر قسمت هوا ساز شامل یک جزء بیرونی نیز می باشند،که کندانسور نام دارد. و نصب آن نیز با مجموعه ای از نیاز ها و مقررات همراه است. با توجه به محدودیت های نصب این قسمت از کولر گازی، این واحدهای بیرونی نباید در راهروهای مشترک قرار گیرند و اتصالات لوله های کولر گازی باید به خوبی عایق بندی شوند تا از چکیدن آب جلوگیری شود. اگرچه مقررات نصب تهویه مطبوع در املاک خصوصی کمتر تنظیم شده است، اما همیشه باید اطمینان حاصل شود که ایمنی عمومی در هنگام نصب و عملکرد واحد تهویه مطبوع در نظر گرفته شود.

توصیه می‌شود یونیت‌های خارجی کولر گازی در محلی قرار گیرند که گرمای ناشی از کار کولر گازی به سرعت دفع شود و از مکانهای شلوغ با ترافیک شدید انسانی دور باشد. همچنین تا حد ممکن کندانسور کولر گازی باید در برابر تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که دستگاه برای انجام تعمیرات منظم به خوبی در دسترس است.

4. برای انجام عملیات تعمیر و نگهداری منظم در دسترس باشد

اگر فکر می کنید نصب کولر گازی پایان کار است، باید گفت که تازه به اول کار کولر گازی رسیده اید. کولر های گازی برای عملکرد بهینه نیاز به نگهداری و تمیز کردن منظم دارند. و کاربران باید به طور منظم از تجمع گرد و غبار و کثیفی، نشتی، و خرابی دستگاه جلوگیری کنند. در صورت تجمع بیش از حد ذرات گرد و غبار و آلودگی ،باید به صورت تخصصی شروع به تمیز کاری کولر گازی خود نمایند. همچنین بروز مشکلات و خطاهای کولر گازی نه تنها بر کارایی تهویه مطبوع شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند به طور بالقوه مشکلاتی را ایجاد کند که همسایگان شما را نیز آزار دهد. به عنوان مثال، نشتی لوله ها ممکن است باعث نفوذ آب به خانه همسایه شما شود. بنابراین، پس از تصمیم به خرید کولر گازی جدید، باید تمامی زوایا و نکته های نصب کولر گازی را در نظر بگیرید.

5. الزامات الکتریکی کولر گازی خود را بررسی کنید

سیستم های تهویه مطبوع در اندازه ها و قدرت های مختلفی وجود دارند. که برای استفاده در فضا و بخش های مختلف مناسب هستند. بسته به اندازه اتاق شما، هدف اتاق و تعداد افرادی که انتظار می رود در هر زمان به اتاق مراجعه کنند، باید نوع مناسب کولر گازی را برای استفاده در مکان مورد نظر انتخاب کنید.

دستورالعمل های مختلفی برای جنبه الکتریکی نصب تهویه مطبوع نیز وجود دارد.همچنین برخی از کولر های گازی با برق معمولی و برخی از آن ها با برق سه فاز کار خواهد کرد. اگر آپارتمان شما یک مدل قدیمی است که مجهز به کلید اصلی 30 آمپر است، باید بررسی کنید که آیا برای نصب تهویه مطبوع به مجوز برق نیاز دارید و حداکثر جریان جاری مجاز است یا خیر.

ارسال دیدگاه