8 نشانه برای تعمیر کولر گازی

8 نشانه برای تعمیر کولر گازی

8 نشانه برای تعمیر کولر گازی

8 نشانه برای تعمیر کولر گازی در این جا آمده است. اگر سیستم تهویه مطبوع شما نمی تواند خانه شما را مانند قبل به اندازه کافی خنک کند، ممکن است لازم باشد علائمی را که نشان می دهد کولر گازی شما نیاز به تعمیر دارد را بررسی کنید. برخی از علائم قابل توجه وجود دارد که نشان می دهد چیزی در سیستم تهویه مطبوع به درستی کار نمی کند. اگر هر یک از این علائم را مشاهده کردید، فوراً با متخصص تعمیر کولر گازی تماس بگیرید . بنابراین، در این جا چندین نشانه برای احتمال نیاز به تعمیر کولر گازی را آورده ایم شاید برای شما کمک کننده باشد.

1. عدم پاسخگویی مناسب کولر گازی

یکی از نشانه‌های مهم که نشان می دهد کولر گازی شما به تعمیر نیاز دارد. عدم پاسخگویی مناسب کولر گازی خواهد بود. و اینکه کولر گازی نمی تواند مانند قبل هوا را خنک سازی نماید. و این گونه سبب می شود که کاربر احساس راحتی را از خنک بودن فضا نداشته باشد. در این حالت بهتر است که نسبت به تعمیر کولر گازی خود اقدام نمایید.

2. وجود جریان هوا خروجی از دریچه های ورودی:

وجود جریان هوا خروجی از دریچه های ورودی یکی از نشانه های بزرگ برای نیاز به تعمیر کولر گازی شما می باشد. در صورت مشاهده این علامت، برای تعمیر کولر گازی حتما با یک متخصص مشورت کنید.

3. صداهای ناآشنا:

همه ما می دانیم که در برخی از کولر های گازی صدا هایی از موتور دستگاه به گوش خواهد رسید. که این نشان دهنده مشکل نیست. و یک حالت عادی از کارکرد موتور است. اما گاها با گذشتن زمان متوجه صدا های جدید و نا آشنا در کولر گازی می شویم . صدا های مانند جیغ ارتعاشی یا صدای کوبیدن اگر از کولر گازی شما به گوش رسید. نشان دهنده وجود مشکل در کولر گازی شما است و باید کولر گازی خود را توسط یک تکنسین حرفه ای تعمیر نمایید.

4. افزایش محسوس در قبض برق ماهانه:

کولر های گازی در زمانی که مشکل دارند و توانایی خنک سازی محیط مانند قبل را ندارند. برای جبران آن کارکرد موتور را بالا برده و سبب مصرف انرژی بالا تر به نسبت قبل خواهند شد. در نتیجه کاربران با افزایش محسوس در قبض برق ماهانه روبه رو خواهند شد. در نتیجه برای کاهش مصرف انرژی بهتر است که کولر گازی خود را بررسی نمایند.

5. سر ریز شدن آب از کولر گازی:

از دیگر مشکلات شایع در کولر گازی سرریز شدن آب از پانل داخلی کولر گازی است. اگرچه می توان در صورت مسدود بودن خط تخلیه با تمیز کردن خط تخلیه آن را رفع کرد. اما اگر باز هم با مشکل سرریز بودن آب مواجه شدید باید نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام نمایید.

6. بوهای غیرمعمول:

بوهای نامتعارف نیز می تواند نشانه دیگری از وجود مشکل در داخل کولر گازی باشد. اگر متوجه بو های غیر عادی در کولر گازی خود شدید باید منبع آن را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام نمایید. اما اگر با بو های نامعمول مانند احساس بوی سوختگی الکتریکی مواجه شدید. بهترین راه تماس با یک تعمیر کار حرفه ای است.

7. احساس هوای گرم از دریچه های تهویه مطبوع:

گاهی اوقات کولر گازی به درستی کار نمی کند. و در حالت سرمایش به جای هوای خنک، هوای گرم می دهد. که در این حالت دستگاه شما نیاز به یک تعمیر اساسی دارد.

8. سطح رطوبت بالا در اتاق:

یکی از کارهای مخصوص کولر گازی حذف رطوبت اضافی از محیط است. اگر شما با وجود روشن بودن کولر گازی احساس کردید که رطوبت فضای شما بالا است. نشان دهنده مشکل در کارکرد کولر گازی است. پس بهتر است که برای تعمیر با یک متخصص مشورت کنید.

اینها نشانه های هستند که نشان می دهد تهویه مطبوع شما نیاز به تعمیر دارد. و زمان آن فرارسیده است که در طول فرآیند تعمیر با یک تعمیر کار حرفه ای تماس بگیرید. یک تکنسین سیستم شما را ارزیابی کرده و مشکل را تشخیص می دهد. سپس معمولاً قبل از انجام هر کاری یک برآورد به شما داده می شود. پس از تایید تخمین، تکنسین هر کاری را که برای راه اندازی سیستم تهویه مطبوع شما لازم است انجام می دهد. و برای مشاوره را یگان می توانید با کارشناسان ما در سایت داکت اسپلیت (duct-split.com) تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه